Zobacz w pełnym oknie

R O Z W I Ń   M E N U

Elastyczne przewody wentylacyjne służące do wentylacji tłoczącej (tzw. lutnie tłoczące) typ TS-LWT

tabela1

Przewody wentylacyjne – tłoczące znajdują zastosowanie głównie w podziemnych zakładach górniczych do przewietrzania wyrobisk, stosowane są także przy budowie i drążeniu tuneli drogowych oraz kolejowych, a także w innych gałęziach przemysłu, jako przewody wentylacyjne służące do wtłaczania powietrza do budynków, hal, namiotów itp.

Przewody charakteryzujące się małym oporem przepływu, można również stosować je do przewietrzania, odpylania, transportu materiałów sypkich, nagrzewania do temperatury 70°C i klimatyzacji.

Wykonujemy przewody wentylacyjne tłoczące w zakresie średnic od 200 mm do 2400 mm. Na indywidualne życzenie klienta jesteśmy gotowi wykonać większe średnice oraz każdą długość przewodu w zależności od potrzeb. Wykonujemy także przewody wentylacyjne tłoczące „lekko zbrojone“- są to przewody oznaczone jako klasa „O” Przewody tłoczące wykonane w klasie „O”, z uwagi na swoją budowę bardzo dobrze sprawdzają się jako kolana do wentylacji tłoczącej oraz jako same przewody tłoczące tam gdzie nie ma możliwości podwieszenia lutni.

Asortyment produkowanych przez nas przewodów tłoczących prezentuje poniższa tabelka.

Produkowane przez nas przewody zapewniają użytkownikowi mały opór aerodynamiczny, co pozwala na wydatne obniżenie kosztów wentylacji.

Jednostkowy opór aerodynamiczny potwierdzony badaniami wykonanymi przez Zakład Aerologii Górniczej Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach:

tabela2Przewody standardowo są zaopatrzone w fałdy nośne  wykonane z tkaniny i wyposażone w haki z drutu ocynkowanego, umożliwiające prostolinijne, bezpieczne oraz sprawne zawieszenie przewodu. Dla przewodów o większej średnicy ( powyżej 1000mm) stosujemy dwie fałdy nośne wraz z zamontowanymi hakami. Jako połączenie kolejnych odcinków stosuje się specjalne śrubowe opaski zaciskowe Konstrukcja opaski zaciskowej zapewnia szczelne i pewne połączenie sąsiadujących z sobą przewodów, oraz innych akcesoriów wentylacyjnych.


Elastyczny przewód wentylacyjny do wentylacji tłoczącej (tzw. lutnia szybowa) typ TS-LWT/SZ

W naszej ofercie znajdują się również przewody wentylacyjne do zabudowy szybów głębinowych wykonane identyczną techniką czyli zgrzewania gorącym powietrzem. Przewody-lutnie szybowe mogą służyć do wentylacji tłoczącej. Jedyną widoczną różnicą takich lutni jest fakt zastosowania oprócz zawiesi standardowych także lin stalowych ocynkowanych umiejscowionych po dwóch przeciwległych stronach przewodu, zakończonych z jednej strony śrubami napinającymi. Zamontowane liny wraz ze śrubami napinającymi ułatwiają  montaż lutni w szybie oraz są dodatkowym elementem podwieszenia prostolinijnego lutni. Do łączenia kolejnych odcinków lutni szybowych stosujemy także śrubowe opaski zaciskowe.

Lutnie tłoczące szybowe produkowane są w  średnicach; od Ø 400 mm do Ø 1200mm i długościach; od 1mb do 20mb.